Keltoi 1994-2017

Zpravodaj Keltoi 15.6.2004

O aktuálních novinkách

15.06.2004

Ahoj, Bójové, Fergunna a Keltoi - novinky v programu 15. června 2004

Ahoj
Zdravím všechny naše příznivce a členy a posílám několik aktualit z dění kolem Keltů.

Slavnostní zahájení projektu Keltská Evropa zámek Nižbor 21. června 2004 - Informační centrum keltské civilizace

Zahájení začíná ve 14:00 hodin, zájem je o ukázky řemesel a občerstvení - stylové - pečené sele, medovina, pivo. Počet hostů cca 150, ale převážně se bude jednat o VIP osoby. K poslechu bude hrát Bran (akci jedeme společně s Bratrstvem Keltů...). Od 16:00 je otevření pro veřejnost. Vzhledem k tomu, že se jedná o pondělí, potřebují také vědět brzy, kdo bude moci přijet a pomoci, stačí cca 5-6-7 lidí. Konec akce je v cca 18 hodin, ale mnoho lidí zde posedí déle...

Provoz Informačního centra keltské civilizace (IC)
Od 22. června 2004 bude IC otevřeno pro návštěvníky, pro Keltoi to znamená velký závazek, protože toto Informační centrum keltské civilizace bude ve spolupráci s Ústavem archeologické památkové péče Středních Čech za podpory Středočeského kraje provozovat. Za tímto účelem vzniká organizační složka s právní subjektivitou se sídle na zámku Nižbor, které to vše bude mít na starosti. Z tohoto důvodu hledáme další zájemce - brigádníky, kteří by měli zájem spolupracovat na tomto provozu a zabezpečit personál pro celotýdenní provoz (červenec - srpen), později se uvidí podle zájmu veřejnosti. Otevřeno bude přes prázdniny od 9 do 19 h (zkušební provoz!), na konci října se zde uskuteční menší festival Samhain a již se připraví termíny pro další rok. Zároveň zde budou k prodeji knihy, výrobky, apod. s keltskou tématikou, tzn. kdo máte co nabídnout - nabídněte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Dětský den Prahy 6 koupaliště Petynka - 24. června 2004
Akci organizuje Bratrstvo Keltů a Keltoi, Keltoi má na starosti program pro děti - složení návštěvníků bude mateřské školky, základní školy a odpoledne rodiny. Program začíná v 10 hodin a trvá do 18 hodin. Zájem je o soutěže, ukázky řemesel a zábavu - různá vystoupení, apod. Hledáme další zájemce o brigádu.

Francie 1.-16.7.2004
Na pozvání našich francouzských kolegů odjede několik našich spolupracovníků na tři akce do Francie.

Osada Keltů v Mladé Boleslavi končí
Z rozhodnutí Rady města Mladá Boleslav bude provoz naší keltské vesničky v Mladé Boleslavi ukončen a vesnička bude jako celek přestěhována jinam. Termín od města je do konce srpna 2004. Bohužel došlo k tomu nejhoršímu možnému řešení, že se vše vyřeší naším vystěhováním. Bohužel vandalské nájezdy a nedostatek financí to dohnaly do této situace... V současné době hledáme jiné místo a finance na přestěhování všech našich věcí, odhadem je zde asi 10-15 velkých náklaďáků materiálu... a tisíce hodin dobrovolníků a bývalých zaměstanců Keltoi, kteří museli být v roce 2001 propuštěni...
K tomu mám jednu prosbu - hledám zájemce, kteří by měli čas v druhé půlce července a v srpnu a mohli pomoci s odstěhováním, díky předem

Lughnasad 31.7.2004 Veveří
Naši přátelé z CK Kudrna organizují 31.7.2004 menší festival s keltskou tématikou an hradě Veveří u Brna. budou zde k vidění řemesla, hudba a dobrá zábava. Kdo z Vás pojede pomoci?

Lughnasad 7.-8.8.2004 Gabreta
Na pozvání našich partnerů z německého keltského archeoparku Gabreta se Keltoi zúčastní těchto keltských dnů řemesel. Podrobnosti budou upřesněny.

Skotské hry 21.8.2004 zámek Sychrov
Náš kolega Vašek Rout ze skupiny Czeltic 21.8. organizuje největší setkání Skotů v Čechách. Jako doprovodný program zde budou k vidění a slyšení i jiné části historie - Keltoví, Vikingové, apod. podrobnosti www.skotskehry.cz

Jičín - město pohádky 6. - 11. září 2004
Celotýdenní akce v Jičíně - postavená keltská vesnička a ukázky řemesel, denně od 8 do 17 hodin, pátek 8-22, sobota 8-18 hodin, množství návštěvníků na této akci jde do desítek tisíc. Kdo si udělá čas a pomůže?

Celt Espaces Paříž 25.-26.9.2004
Podle společného prohlášení se začíná rozvíjet spolupráce mezi třemi státy EU - Česka, Francie a Itálie. Z české strany se jedná o sdružení Keltoi a jeho členy Bójové, Fergunna a další. Výsledkem této spolupráce je festival Celt Espaces, který se uskuteční v Paříži ve dnech 25.-26. září 2004. Podrobnosti k této akci se připravují...

Konec října (termín se upřesní) Samhain zámek Nižbor
Menší festival keltské kultury na zakončení první sezóny Informačního centra keltské civilizace na nádvoří zámku Nižbor.

Konec října (termín se upřesní) Samhain na neznámém místě
vše bude upřesněno v průběhu léta a září

Přeji všem krásné a klidné léto, kdo bude mít dovolenou příjemnou dovolenou a Keltoi přeji aby desátý rok své existence přežilo a vzkvétalo, jak se říká vše špatné bývá pro něco dobré, Keltoi dovolenou mít nebude... děkuji všem za spolupráci a těším se na viděnou na některé z akcí.

Shrnutí:
prosím všechny, ať se co nejdříve ozvou a potvrdí svůj zájem pomoci

www.boiohaemum.cz
Na této internetové adrese se stále shromažďují infromace o všem, co se týká historie od pravěku po středověk a hledáme další spolupracovníky, kteří by pomohli tento projekt naplnit dalšími informacemi.

Zdravím a přeji všem krásný den Vašek Horák
Keltoi, občanské sdružení, Staroměstské nám. 1, 293 01 Mladá Boleslav; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;
tel.: 602 340 991 Václav Horák

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo